Kahramanmaraş Deprem

Kahramanmaraş Deprem

Kahramanmaraş Deprem 1092 1084 Büyük Kulüp

Değerli Üyelerimiz,

Kahramanmaraş ilimizde peş peşe meydana gelen deprem nedeniyle yaşanan ve on ilimizi etkileyen büyük felakette canlarını kaybeden ve yaralanan vatandaşlarımızın derin acısını yaşıyoruz.

Felaketin yaşandığı ilk gün yaptığımız çağrı üzerine üyelerimizden ve personelimizden gelen acil ihtiyaç malzemeleri tasnif edilerek ambalajlandı ve bir TIR dolusu malzeme Kadıköy Kaymakamlığı koordinasyonuyla 7 Şubat Salı günü Hatay’a gitmek üzere yola çıktı. Araç 9 Şubat Perşembe günü Hatay’a ulaştı ve her türlü kışlık giyecek, battaniye, hazır gıda, bebek mama ve bezi ile hijyen malzemelerinin dağıtımı başladı.

Ayrıca yaptığımız çağrı üzerine “Depremzedelerle Dayanışma” hesabımızda şu ana kadar 538 üyemizin katkılarıyla 4.449.557 TL tutarında bağış toplanmıştır.

7 Şubat Salı günü Fide Konserveden bir TIR (128.304 adet) konserve satın alındı ve Balıkesir’den yüklenerek Hatay ilimize doğru bugün yola çıktı.

Her iki aracın varış noktasında karşılanması, malzemelerin ilgili makama teslimi ve ihtiyaç sahiplerine dağıtılması konularında, orada bulunan Dernek üyeleri ve/veya yakınlarından destek sağlanmıştır.

10 Şubat Cuma günü ise içinde, üyelerimizden gelen ve satın alınan her türlü kışlık giyecek, battaniye, hazır gıda, kuru gıda, bebek mama ve bezi, hijyen malzemeleri, su, plastik tabak, çatal, kaşık bulunan TIR, yine Kadıköy Kaymakamlığının felaket bölgesi ile koordinasyonu sonucunda yönlendirdiği Afşin’e doğru yola çıkıyor.

Büyük felaket nedeniyle bölgeye yapılan yardımların sürekliliği için sizlerden toplanan bağışlar, bölge valiliklerinin belirlediği ihtiyaçları temin için kullanılacak ve valiliklerin yönlendirmesiyle depremden zarar gören illerimize gönderilecektir.

Yardımların ulaşımı ve dağıtımı konusunda sıkıntılar olduğu bilinse de, Büyük Kulüp Derneği olarak temin ettiğimiz malzemeler Kadıköy Kaymakamlığı ve İstanbul Valiliğinden bilgi ve destek alınarak gönderilmekte ve yardımların bölgedeki ihtiyaç sahiplerine ulaşması garanti altına alınmaktadır.

Değerli üyelerimiz, başlatmış olduğumuz yardım kampanyası devam ediyor. Şu ana kadar toplanan bağışın 2.350.000 TL’si konserve ve diğer ihtiyaç malzemeleri için kullanılmıştır.

Büyük Kulüp Derneği olarak,  10 Milyon TL’lik bir fon oluşturarak 200 adet konteyneri deprem bölgesine bağışlayacağız. Yerel yönetimlerle işbirliği içerisinde gerçekleştireceğimiz bu yardım için 10 dönümlük bir arazi tahsis edilmiştir. Alt yapı çalışmaları tamamlarak (3x7m) 21m2 lik konteynerler bu alana kurulacak ve  jeneretörlerle beraber kullanıma hazır duruma getirilecektir. 20 adet konteyner Hatay’a ulaşmıştır.

İçinde bulunduğumuz zor günleri el ele vererek aşacağımıza olan inancımızla, her türlü maddi desteğinizin, bölge halkı için hayati önem taşıdığını tekrar hatırlatır, açtığımız yardım hesabına bağışlarınızı bekleriz.

İş Bankası Cemil Topuzlu Şubesi
Hesap Adı: Büyük Kulüp Derneği
IBAN: TR 35 0006 4000 0011 1620 3213 29
Hesap No: 1162-321329

Back to top